Çelik Halat, Vinç Halatı Ve Caraskal Teli Ürünler
21.01.2020

Vince özel tasarlanan ve çok ağır yükleri kolay bir şekilde taşıyabilen halatlar, kullanım alanı oldukça geniş olan ürünlerdir.

Çelik halatlar kategorisinde kullanılan bu halatlar, değişik kategorilerde kullanılmak üzere tasarlanan halatlı vinçlerde kullanılmaktadır. Çelik halat ürün seçenekleri, kullanım kategorisine göre sınıflandırılmaktadır.

  Hangi Vinçlerde Kullanılmaktadır

         Çelik özelliği ile çok dayanıklı olan ve makaraya sarılma özelliği ile kullanışlı olan vinç halati seçenekleri, monaray vinç, sabit askılı vinç, yer vinç ırgat, mini halatlı vinç, kurban vinci, asansör vinci ve kablo çekme vinci gibi birçok özel üründe kullanılmaktadır. Monaray vinçler, fabrika içerisinde kurulan raylar üzerinde hareket eder. Vinç halati ise aşağı kısımdadır ve calaska sistemi ile birlikte çalışır. Sabit askılı vinç seçenekleri ve kurban vinçleri, sabit alanda yapılan ve ağır yüklerin kaldırılması gibi durumlarda tercih edilmektedir. Küçük işler için mini halatlı seçenekler kullanılmaktadır.

 Dayanıklı ve Uzun Ömürlüdür

            Vinçler için tasarlanan ve halat kategorisinde birinci sınıf çözüm seçeneği sunan caraskal teli ürünleri, bu sektörde önemli ürünler arasındadır. Paslanmayan ve kolay kolay kopmayan bu tasarımlar, kaldırma kuvvetine göre özel üretilmektedir. İncelik ve kalınlık kategorisinde sınıflandırılan ve bu özelliğine göre vinçlerde kullanılabilen caraskala özel üretin bu teller, ağır sanayinin gelişmesinde etkili rol oynamaktadır. Caraskal teliürünleri, vincin kullanımını pratik hale getiren özel ürünlerdir. Caraskal sisteminin çalışma fonksiyonunda etkili rol oynayan bu teller, dayanıklı özelliklere sahiptir.